Podatki w świecie legalnych zakładów bukmacherskich

Ustawa hazardowa wprowadzona w 2009 roku odmieniła dotychczasowy kształt legalnych zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Jedną ze zmian jest 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu. Osoby nie mające jeszcze doświadczenia w aspekcie zakładów bukmacherskich często pytają o to, czy obstawianie zakładów wiąże się z obowiązkiem płacenia podatków. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze pytania.

Jakie podatki obowiązują u legalnych bukmacherów?

Gracze obstawiający zakłady bukmacherskie w Polsce muszą pamiętać o dwóch podatkach. Pierwszym z nich jest 12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu. Jego działanie najłatwiej omówić na praktycznym przykładzie. Załóżmy, że obstawiasz 100 złotych na interesujące Cię spotkanie. W praktyce, stawką zakładu będzie 88 zł, ponieważ 12 zł zostanie odjętych na poczet podatku. Drugim podatkiem w świecie legalnych bukmacherów jest 10-procentowy podatek od wygranej powyżej 2280 złotych. Jeśli wygrana na kuponie będzie wyższa, bukmacher uszczupli ją o 10% podatku. 

Czy u legalnych bukmacherów można obstawić zakład bez podatku?

O ile 10-procentowy podatek od wygranej powyżej 2280 złotych jest obowiązkowy, o tyle nieco inaczej wygląda kwestia w przypadku 12% od stawki. W praktyce, ten podatek leży w gestii bukmachera. Serwis może zatem pokryć opłatę z własnej kieszeni, oferując graczom lepsze warunki do postawienia zakładu. Bukmacherzy online często korzystają z tej możliwości w ramach oferty promocyjnej. Jest to jedyny sposób na legalne obstawianie zakładu bez 12-procentowego podatku od stawki. Plusem jest jednak to, że wiele serwisów oferuje nam obecnie taką promocję.

Czy gracz musi samodzielnie odprowadzać podatek od bukmacherki?

Na szczęście nie. Osoby tworzące ustawę hazardową objęły obowiązkiem podatkowym bukmachera. To on jest odpowiedzialny za to, aby odprowadzić 12-procentowy podatek od stawki oraz 10-procentowy podatek od wygranej powyżej 2280 zł. Dzięki temu, gracze nie muszą już uwzględniać dochodów z bukmacherki w rocznym zeznaniu podatkowym. 

Gdzie możemy znaleźć informacje o legalnych bukmacherach? 

Pierwsze kroki na rynku legalnych bukmacherów online mogą onieśmielać. Na szczęście, gracze mogą bez trudu znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania w sieci. Godnym polecenia jest serwis Zapytajbukmachera.pl, gdzie możemy znaleźć listę legalnych bukmacherów online, ranking, a także recenzje i opinie ze strony bardziej doświadczonych typerów. 

Dostępne w serwisie informacje okażą się sporym udogodnieniem dla osób, które szukają serwisu do założenia swojego pierwszego konta bukmacherskiego. Obecnie, do dyspozycji pozostaje 15 serwisów dysponujących licencją Ministra Finansów, ale liczba ta z roku na rok rośnie. Reasumując, obstawianie zakładów u legalnych bukmacherów wiąże się z koniecznością płacenia podatków, jednak wszelkie rozliczenia oraz formalności znajdują się w obowiązku firmy bukmacherskiej. 

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 100 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
Bonus 500 PLN bez obrotu(kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl

Meczyki online na żywo

Back to top button